Relacja z Mikołajek – Poznań

10 grudnia 2016 roku w przedszkolu Bambini, które należy do programu MENU BEZ GLUTENU, odbyło się świąteczne spotkanie dla rodziców i dla dzieci na diecie bezglutenowej. Oczywiście dla tych drugich przygotowane było też spotkanie ze specjalnym gościem.

Przy wejściu do przedszkola na uczestników czekali przedstawiciele Stowarzyszenia oraz miła niespodzianka dla każdego dziecka. Tą niespodzianką była specjalna czapka Mikołaja z wyhaftowanym imieniem dziecka. Radość i zaskoczenie dzieci były niesamowite.

Spotkanie było podzielone na warsztaty informacyjne dla rodziców oraz świąteczne warsztaty kulinarno-artystyczne dla dzieci.
Rodzice mogli porozmawiać z zaproszonym dietetykiem, Panią Agnieszką Pompecką z poradni Mój dietetyk. Z możliwości tej skorzystało wiele osób. Na początku swoim doświadczeniem podzieliła się dyrektorka przedszkola, Pani Małgorzata Stankiewicz-Klimka, która opowiedziała swoją historię oraz opisała z jakimi problemami styka się, prowadząc przedszkole. Następnie rozpoczęła się dyskusja – dzielenie się swoimi historiami i doświadczeniami oraz informacjami o produktach i o miejscach, gdzie można bezglutenowo zjeść.

Przejdźmy jednak do dzieci, ponieważ to one miały największą frajdę. Dzieci razem z „ciociami” prowadzącymi warsztaty żartowały i śpiewały świąteczne piosenki. Dzieci dzięki firmie Glutenex, która przygotowała ciasto piernikowe, mogły też przystąpić do wykrawania pierników. Po ich wypieczeniu nadszedł czas na dekorowanie. W trakcie ozdabiania okazało się, że pierniki były tak smaczne, że szybko lądowały w brzuszkach rozbawionych dzieci. Następnym punktem programu były warsztaty artystyczne. Dzieci tworzyły piękne torby na prace plastyczne z buzią renifera, kleiły bałwanki z wacików, ozdabiały kartki świąteczne własnego pomysłu, tworzyły świąteczne ozdoby.

W ozdabianiu pierników i tworzeniu własnych dzieł sztuki przez dzieci było tyle kreatywności i pomysłowości, że samo patrzenie na to dawało dorosłym mnóstwo radości i zadowolenia.

Po warsztatach ku wielkiej radości dzieci odwiedził nas specjalny gość – Święty Mikołaj we własnej osobie. Podczas gdy Mikołaj rozmawiał z dziećmi i rozdawał im prezenty, rodzicie dostali efekt ich kulinarnych poczynań – pyszne pierniki.

Najwspanialsze w naszym spotkaniu było to, że mimo iż większość osób widziała się po raz pierwszy, wszyscy traktowali się jak rodzina. Dzięki temu panowała świąteczna, magiczna atmosfera, a rozmom nie było końca.

Dziękujemy bardzo piekarni BEZ za smaczny chleb, który szybko znikał ze stołu. Dziękujemy także firmie Glutenex za ciasto piernikowe oraz za przygotowanie paczek. Dziękujemy także firmom za Schär i Pop Crop.
Dziękujemy Pani dietetyk Agnieszce Pompeckiej za podzieleniem się swoją wiedzą.
Dziękujemy także z całego serca Pani Małgorzacie Stankiewicz-Klimce za ugoszczenie nas i możliwość zorganizowania Mikołajek. Nie można także zapomnieć o wspaniałym zespole przedszkola, który wyśmienicie zaopiekował się dziećmi pod czas warsztatów kulinarno-artystycznych.

Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do rodziców i dzieci, którzy przybyli na mikołajki, a także przynieśli swoje smaczne wypieki. Stół uginał się pod ciężarem bezglutenowych smakołyków. Z podziękowań, jakie dostaliśmy, wiemy, że wszyscy wyśmienicie się bawili. Poniżej przykładowe opinie, za które bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne bezglutenowe spotkania w Poznaniu oraz zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i ewentualnej pomocy w ich organizacji. Im nas więcej, tym lepiej.

Bartek Drozd i Rafał Kopciński

 

„Dzieci świetnie się bawiły, a spotkanie wniosło wiele w moją wiedzę odnośnie diety bezglutenowej. To był wspaniale spędzony czas 🙂 Dziękujemy! Dzieci nie mogą się rozstać z mikołajkowymi czapeczkami — córka nadal zabiera swoja do przedszkola” – opinia Pani Agnieszki.

„Chciałabym podzielić się moim wrażeniami z mikołajek, które odbyły się w dniu 10 grudnia 2016 roku w Bambini, Prywatnym Przedszkolu Montessori w Poznaniu. Już przy drzwiach z szerokim uśmiechem gości witała Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia. Zaraz potem dorośli mieli możliwość wysłuchania prezentacji na temat diety bezglutenowej. Ale co najważniejsze, mogli poznać swoje bezglutenowe historie oraz wymienić się doświadczeniami i przepisami na bezglutenowe dania. W spotkaniu brała udział również pani dietetyk, która służyła pomocą i udzielała cennych porad. W czasie gdy rodzice prowadzili żywe bezglutenowe dyskusje przy smakołykach z firmy Glutenex, dzieci pod opieką kadry z Przedszkola Bambini brały udział w zajęciach plastycznych, gdzie wykonały piękne świąteczne torby z reniferami, kartki świąteczne i bałwanki. Dodatkową atrakcją było pieczenie pierniczków, oczywiście zakończone wspólną degustacją. Jednak największą przyjemność sprawił dzieciom Święty Mikołaj, który pojawił się w przedszkolu wraz ze słodkimi upominkami. Uśmiechy na dziecięcych twarzach mówiły same za siebie. Podsumowując, spotkanie przebiegało w ciepłej i miłej, a przede wszystkim świątecznej i bezglutenowej atmosferze. Za co dziękuję organizatorom, a w szczególności pani Małgosi Stankiewicz-Klimce. Oby więcej takich spotkań! Pozdrawiam serdecznie” – opinia Pani Magdy.

Od Zarządu Stowarzyszenia: Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za zorganizowanie świetnej imprezy.