Zapraszamy do Stowarzyszenia – warto!

Stowarzyszeniu od wielu lat skutecznie pomaga wszystkim osobom na diecie bezglutenowej. Przez lata w Polsce w temacie celiakii bardzo niewiele się działo, dlatego nieświadomość była (i czasem wciąż jeszcze jest) porażająca. Kilkanaście osób w 2006 roku postanowiło to zmienić – od tego czasu w Polsce naprawdę życie celiaków się poprawia, a nas przybyło i w Stowarzyszeniu jest już ponad 4.500 członków, mamy oddziały w kilkunastu miastach.

Nasze aktywne działania doceniane są nie tylko w Polsce (osoby, którym pomagamy, współpracujący z nami lekarze, dietetycy), ale także za granicą (Association of European Coeliac Societies AOECS).

Zachęcamy

Co robi Stowarzyszenie

Możemy polegać tylko na sobie! Dlatego tak istotne jest, abyśmy byli dużym i silnym Stowarzyszeniem. Im więcej będzie osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu, tym większą siłą będziemy dysponować jako grupa nacisku w walce o nasze prawa. Organizacji liczącej tysiące członków nie da się bagatelizować!

Dlatego jeśli jeszcze nie należysz do Stowarzyszenia – serdecznie zapraszamy. Już samo zapisanie się jest wielkim wsparciem naszej działalności, a wcale nie wymagamy dodatkowej aktywności (chyba że ktoś sam ją zadeklaruje).

Każda osoba zapisująca się do Stowarzyszenia:

  • otrzymuje od nas bezpłatnie: poradnik „Celiakia i dieta bezglutenowa”, aktualny numer magazynu „Bez glutenu” , aktualny Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa oraz inne materiały – od firm bezglutenowych, restauracji z programu MENU BEZ GLUTENU itp
  • otrzymuje bezpłatnie każdy kolejny numer „Bez glutenu”, który wydajemy jesienią
  • może bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich naszych warsztatach kulinarnych i imprezach przeznaczonych dla osób Stowarzyszonych (działamy w kilkunastu miastach)


Deklaracja członkowska do ściągnięcia i wypełnienia (pdf)

 

Jak się zapisać?

Żeby zostać członkiem Stowarzyszenia należy:

  • przesłać nam powyższą deklarację członkowską (pocztą lub mailem)
  • wpłacić składkę (30 zł, płatna raz w roku)

Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie oraz przesłanie powyższej deklaracji członkowskiej (plik pdf) pocztą na adres:

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
skrytka pocztowa 22
02-796 Warszawa FUP 78

lub mailem: deklaracje@celiakia.pl (należy ją wydrukować, wypełnić, podpisać i zeskanować).

 

Składka członkowska

Jest to 30 zł na rok. Prosimy o dokonanie wpłaty na konto Stowarzyszenia:

Bank PKO BP SA
36 1020 1169 0000 8502 0105 5615
tytułem: “(imię i nazwisko) – składka członkowska za rok ….”

Dziękujemy także za wszelkie darowizny przekazywane na konto Stowarzyszenia (składkę można “zaokrąglić”)

Każda osoba, która zapisuje się do Stowarzyszenia otrzymuje od nas pocztą bezpłatnie poradnik na temat celiakii, nasz magazyn “Bez glutenu”, wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa oraz inne materiały. Warunkiem jest wpłacenie składki członkowskiej za dany rok (30 zł).

Jesteśmy otwarci na nowe idee i pomysły, które pomogą w kontynuowaniu naszej misji, dlatego prosimy o wszelkie uwagi tego typu. Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoim pomysłem prosimy o kontakt.

 

Zapraszamy!